Bugün 29 Kasım 2021, Pazartesi
İSTANBUL ARTVİNLİLER HİZMET VAKFI “HİZMET BİNASI” TANITIM ETKİNLİĞİ YAPILDI
Haber Tarihi :25.10.2021
İstanbul Artvinliler Hizmet Vakfı, yapımı yüzde 80 tamamlanan Kavacık'taki hizmet binasının son hali ve tanıtım etkinliği düzenledi.

Artvin'in önemli iş, sanat ve siyaset insanlarını bir araya getiren etkinliğe katılım yoğun oldu. Bu önemli eserin vücuda gelmesinde maddi manevi katkıları bulunan Artvin insanları, pandemi nedeni ile uzun bir aradan sonra hasret giderdi. İstanbul Artvinliler Hizmet Vakfı Başkanı Esen Yağcı; bu projeyi başlatanlara, sürdürenlere, katkı koyan, destek veren başta Ali Nihat Gökyiğit ve İsmet Acar olmak üzere herkese teşekkür etti.

Başkan Esen Yağcı, "Vakfımızın Kavacık’ ta yer alıp, yapımı devam eden hizmet binasında 17 Ekim 2021 Pazar günü; Mütevelli Heyet üyeleri, Siyasetçi ve Bürokratlarımız, Artvinli iş insanlarımız, bağışçılarımız, Sivil Toplum Kuruluşlarının temsilcileri ve Artvinli hemşerilerimizin katılımıyla bir tanıtım etkinliği düzenlendik. Etkinlikte; Vakfımızın Onur Kurulu Başkanı İsmet Acar, Artvin Eski Milletvekili Cumhurbaşkanı Başdanışmanı İsrafil Kışla, İstanbul Milletvekili Engin Altay, İstanbul Milletvekili Doç. Dr. Yunus Emre, Danışma Kurulu Başkanı Dr. Mikail Kaya, Vakfımızın kurucu başkanı Atilla Öztürk, önceki dönem başkanlarımızdan İlker Kaya, Hakan Bekar, Dr. Mustafa Melek, Yönetim ve Denetleme Kurulu, Danışma Kurulu üyeleri, İstanbul’ da faaliyet gösteren STK’ laldan Macahel Eğitim Kültür ve Dayanışma Vakfı, Kafkas Artvin Dernekler Federasyonu, İstanbul Artvin Dernekler Federasyonu, Şavşat Artvin Dernekler Federasyonu, İstanbul Arhavililer Derneği, Çoruh Vadisi Borçkalılar Derneği, Şavşat Kültür Turizm ve Dayanışma Derneği, Beykoz Artvinliler Derneği, Çekmeköy Artvinliler Derneği, Ardanuçlular Derneği başkan ve temsilcileri ile üyelerimiz ve hemşerilerimiz bir araya geldik.

Artvin Milletvekillerimiz Erkan Balta ve Uğur Bayraktutan, Danışma Kurulu üyemiz aynı zamanda İstanbul Milletvekili Prof. Dr. İbrahim Kaboğlu yoğun programları dolayısıyla katılamadıkları etkinliğimize birer kutlama mesajı gönderdiler. Yöresel ikramların yapıldığı etkinliğimizde, Beykoz Artvinliler Derneği halkoyunları ekibi ve sanatçı Ayşenur Kolivar sahne aldı. Vakıf Genel Sekreteri Mine Emirzade Artar’ın hoş geldin konuşmasının ardından, bu etkinliğe destek veren tüm hemşerilerimize teşekkürlerini ifade etti. Vakıf başkanı Esen Yağcı katılımcılara hoş geldiniz diyerek binanın son durumu hakkında bilgi verdi. Verdiği bilgide, Sayın büyüklerimiz Nihat Gökyiğit Bey ve İsmet Acar Bey’in maddi destekleriyle başlan bu inşaatın diğer bağışçılarımızda desteğiyle mevcut haline ulaşıldığını, bu günkü etkinliğin bir açılış merasimi olmadığını aralık ayında yapılacak Vakıf Genel Kurulu öncesi bağışçılara son durum bilgisi verilmesinin amaçlandığını söyledi.

Şuandaki giriş katımız ve 1. Bodrum kat (350 m2) vakıf merkezi için ayrılmış olup, kullanılacak olan bu alanların salt vakıf çalışmaları dışında, Artvin Kültür Akademisi veya Kültür Merkezi olarak kullanılmasının düşünüldüğünü, bu konuda Artvin’in değeri olan sanatçılarımıza (Tiyatrocu, Ressam, Müzisyen v.s.) ulaşacağını belirtti. Yılbaşına kadar kiraya verilecek alanları bitirileceğini, Artvin’in kurtuluş tarihine denk gelen 7Mart 2022 tarihine kadar binanın tamamının kullanıma açık olacağını ifade etti.

Projenin Mimarı olan Yüksek Mimar Erol Şalikoğlu da inşaat maliyetlerindeki aşırı artış nedeniyle yeni kaynaklara ihtiyaç olduğundan tüm hemşerilerimizden destek beklendiğini ifade etti.Toplam inşaat alanının bahçe kullanım alanlarıyla birlikte yaklaşık 1800m2 olduğu, 1 giriş, 4 normal kat 2 bodrumdan müteşekkil olduğu, giriş kat ve 1. bodrum katın vakıf merkezi olarak kullanılacağını diğer alanların kiraya verildiğini ifade etti. Diğer konuşmacılar, İsmet Acar, Yunus Emre, Atilla Öztürk, Mikail Kaya söz alarak duygu ve düşüncelerini belirttiler. Katılımcılara Döner, Bişi, Kete ve tatlı ikram edilerek yöresel müzik dinletisi ve folklor gösterisiyle program sonlandırıldı

Bu haber 139 kez okundu.

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Reklam
Hava Durumu
Artvin
20.5 °C
Sisli
Yazarlarımız
Reklam
Piyasalar
  • BIST100 1.809 1,82%
  • DOLAR 12,8728 4,07%
  • EURO 14,5392 3,78%
  • ALTIN 737,93 3,49%
2013
Yusufeli Haber Ajansı
Copyright ©2013 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır!
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal
ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı
olup izinsiz alınıp kullanılamaz!