Bugün 29 Kasım 2021, Pazartesi
ARTVİN VALİLİĞİ ARHAVİ ORTACALAR ÇİFTE KÖPRÜNÜN UNESCO DÜNYA MİRASINA DAHİL EDİLMESİ İÇİN ÖN ÇALIŞMA
Haber Tarihi :25.10.2021
Artvin Valiliği önemli bir çalışma başlattı. Arhavi Ortacalar 'da bulunan ve Osmanlı döneminde 1800'lü yıllarda yapılan çifte köprünün UNESCO dünya mirasına dahil edilmesi için ön çalışma başlattı.

Artvin Valiliği önemli bir çalışma başlattı. Arhavi Ortacalar'da bulunan ve Osmanlı döneminde 1800'lü yıllarda yapılan çifte köprünün UNESCO dünya mirasına dahil edilmesi için ön çalışma başlattı. Arhavililer, bu çalışmanın başlatılmasından dolayı başta Artvin Valisi Yılmaz Doruk olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür etti. İSTAD Yönetim Kurulu Tuncer Torunlar, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, çalışmanın çok kıymeli olduğunu belirterek sosyal paylaşım sitesinden kısa bir bilgilendirme haberi paylaştı.

Paylaşımda şu ifadeler yer aldı "Artvin'in Arhavi ilcesimdeki Ortacalar Çift eköprüler UNESCO Dünya mirası aday listesine müracaat için gereken ve T.C Kültür ve Turizm Bakanlığımız tarafındanda hazırlanması istenilen Çifteköprülerin tanıtım dosyası ön çalışmalarına T.C Artvin Valiliğimiz nezdinde başlandı. Bu ön çalışmanın yazılı ve görsel basında yer alması bile Çifteköprüleri görmek için gelecek ziyaretçi turist sayısını en az iki katı arttıracaktır. Hayırlısı olsun. Emeği geçen herkese teşekkür ederim."

Arhavi, Artvin ve Karadeniz Bölgesi için, kültür, sanat ve turizm alanında çok önemli bir ivme kazandıracak bu çalışmanın başarıya ulaşması için herkesin ilgi duyması ve üzerine düşen görevi yapması ve katkı sunması durumunda bu güzel eserlerin UNESCO dünya mirasına dahil olacağına inanıyor, çalışma başlatanlara, katkı sunan, emek verenlere teşekkür ediyoruz

Bu haber 119 kez okundu.

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Reklam
Hava Durumu
Artvin
20.5 °C
Sisli
Yazarlarımız
Reklam
Piyasalar
  • BIST100 1.809 1,82%
  • DOLAR 12,8776 4,11%
  • EURO 14,5359 3,76%
  • ALTIN 737,64 3,45%
2013
Yusufeli Haber Ajansı
Copyright ©2013 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır!
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal
ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı
olup izinsiz alınıp kullanılamaz!