Bugün 29 Kasım 2021, Pazartesi
İSTANBUL ARTVİN ÇEVRE PLATFORMU, CHP İSTANBUL MİLLETVEKİLİ PROF. DR. İBRAHIM ÖZDEN KABAOĞLU, KAHVALT
Haber Tarihi :25.10.2021
İstanbul Artvin Çevre platformu CHP İstanbul Milletvekili Profesör Doktor İbrahim Özden Kabaoğlu Belediye Başkanları ve seteca temsilcileri ile kahvaltıda buluştu.

10 Ekim 2021 Pazar günü, İstanbul Artvin Çevre platformu tarafından Maltepe Belediyesi Seyir tepesi Tesisleri’nde organize edilen Artvin’deki sorunların gündem yapıldığı kahvaltıya ilgi büyüktü. Sivil toplum temsilcileri Ardanuç, Fındıklı, Borçka belediye başkanları ve Artvin çevre dostlarının yoğun katılımı ile gerçekleşen kahvaltıda Artvin’de son zamanlarda yaşanan doğa talanı ile ilgili neler yapılabilir konusu konuşuldu.

Kahvaltıya katılan CHP İstanbul milletvekili Prof. Dr. İbrahim Özden Kabaoğlu hukukla mücadele yapılmasına vurgu yaparak yerel halkın hakları olan yaşamsal alanları için mücadele vermeleri gerektiğini ifade etti. Artvin’den toplantıya katılan ilçe belediye başkanları borçka belediye başkanı Ercan Orhan ardanuç belediye başkanı Yıldırım Demir, Fındıklı belediye başkanı Ercüment Şahin Çervatoğlu, Artvin’de yapılan kontrolsüz orman kesimi, HES şirketleri tarafından insanların içme sularına kadar el uzatıldığını, taşocakları ve maden ocaklarının verdiği zararları ve Artvin’de yaşanan çevre kirliliğini dile getirdiler.

Kahvaltıya katılan sivil toplum kuruluşlarının başkanları ve temsilcileri söz alarak ivedilikle Artvin’in sorunlarına çözüm aranması bu doğa talanına dur denmesi konusunda bir an önce çalışmaların yapılmasının gerekli olduğunu ifade etti. İstanbul Artvin Çevre platformu ailesi olarak kahvaltımıza katılan katkı sunan çevre dostlarına teşekkür ediyor güzel haberlerde buluşmak dileğiyle herkese iyi günler diliyoruz.

Bu haber 125 kez okundu.

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Reklam
Hava Durumu
Artvin
20.5 °C
Sisli
Yazarlarımız
Reklam
Piyasalar
  • BIST100 1.809 1,82%
  • DOLAR 12,8773 4,11%
  • EURO 14,5491 3,86%
  • ALTIN 737,33 3,40%
2013
Yusufeli Haber Ajansı
Copyright ©2013 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır!
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal
ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı
olup izinsiz alınıp kullanılamaz!