Bugün 30 Kasım 2021, Salı
ARTVİN FENERBAHÇELİLER DERNEĞİ 6. OLAĞAN GENEL KURULU’NU YAPTI. BAHATTİN ALTUNTAŞ GÜVEN TAZELEDİ
Haber Tarihi :25.10.2021
Artvin Fenerbahçeliler Derneği 6. Olağan Genel Kurulu’nu Fenerbahçe Dernek Lokalinde gerçekleşti.

16 Ekim 2021 Cumartesi günü gerçekleşen katılım ve heyecanın büyük olduğu 6. Olağan Genel Kurul’da 2 yönetim Kurulu listesi yarıştı. Mevcut başkan Bahattin Altuntaş ve İrfan Yıldırım’ın hazırladığı yönetim kurulu listesi için Fenerbahçe Derneği üyeleri Lokali doldurdu. 137 delege üyesinin 107. üyesi oy kullanırken 30 delege Üyesi oy kullanmadı. 1 oy geçersiz sayılırken, Bahattin Altuntaş’ın listesi 76, İrfan Yıldırım’ın listesi 30 oy aldı. Mevcut başkan Bahattin Altuntaş güven tazelemiş oldu.

Artvin Fenerbahçeliler Derneği Artvin Şubesi 6. Olağan genel kurulu divan teşekkülün oluşturulması ile başladı. Divan başkanlığına eski Fenerbahçe Derneği Artvin Şubesi başkanlarından avukat İzzet Varan önerildi. Kâtip üyeliklerini Suat Öztürk ve Mert Yapar yaptı. Divan teşekkürünün ardından gündem gereği saygı duruşunun yapılması, istiklal marşının okunması, faaliyet ve gelir gider raporlarının okunup ibra edilmesinin ardından başkan adaylarının konuşmalarına geçildi. Konuşma sırası kura ile belirlendi. İlk konuşmayı İrfan Yıldırım yaptı.

Seçilmesi durumunda yapmak istediklerini, projelerini anlattı. Yıldırım’ın ardından konuşan Bahattin Altuntaş, konuşmasına 5 Ağustos 2019 tarihinde genç yaşta hayata veda eden Atilla Sancal ve daha öne vefat eden eski belediye başkanı ve Fenerbahçe Derneği eski Başkan Emin Özgün ve vefat veden diğer Fenerbahçelileri anarak başladı. 3 yıllık süreç içinde yapılan faaliyetleri, yapmak istediklerini, yaptıklarını ve yapamadıklarından söz eden Altıntaş; “ 2018 yılında yapılan Artvin Fenerbahçeliler derneği beşinci olağan kongresinde başkan seçildim. Ancak bir yıl sonra talihsiz bir şekilde bütün dünyayı olumsuz etkileyen dolayısıyla ülkemizi, ilimizi etkileyen pandemi nedeniyle yapmak istediğimiz bir çok etkinliği yapamadık.

Artvin Fenerbahçeliler Derneği Artvin Şubesi 1996 yılında gerçekten zor şartlar altında sokakta kuruldu diyebiliriz. Bu lokalin bulunması, kiralanması; Kızılay Artvin Şubesi eski başkanı şu anda da aramızda olan delegemiz, aynı zamanda eski belediye başkanımız Sayın Seracettin Yazan’ın desteğiyle olmuştur. Kendisine huzurlarınızda gönülden teşekkür ediyorum. Artvin Fenerbahçeliler Derneği memlekete Artvin’e sahip çıkmayı da kendisine ilke edinmiştir. Cerattepe sürecinde gerekli mücadele gerekse hukuki süreçte yer almış ve bu davada müdahil olmuştur.

Cerattepe davası hukuki olarak devam etmekte olup Fenerbahçe Derneği Artvin Şubesi bu davanın müdahillerinden birisidir ve sonuna kadar da müdahil olacaktır. Çünkü Fenerbahçeliler büyük bir aileyiz. Fenerbahçe bu ülkenin kuruluş yıllarında kurtuluş savaşında yer almış, şanlı tarihiyle Türkiye’nin en önemli spor kulübüdür. Biz bunun bilinciyle takımımızı destekleyip ve sahip çıkıyoruz. Bugün iki liste yarışacak.

Ebetteki demokrasi içinde güzel bir seçim olması hepimizin arzusudur. Beni üzen şey şudur. Seçim öncesi propaganda süreci içerisinde asılsız birçok iddianın ortaya atılmasıdır. Bir insanın inancı propaganda malzemesi yapılmamalıdır. Maalesef yapıldı. Bundan dolayı çok üzüldüğümü belirtmek isterim” dedi.

Konuşmaların ardından seçim kurulu oluşturuldu ve seçime geçildi. Seçim kuruluna Turgut Bakır, Akın Arı ve Murat Yıldırım önerildi ve kabuk edildi. Saat 17: 15’te sandık açılarak oylar sayıldı. oy sayımının ardından başkan yeniden Bahattin Altuntaş seçildi. Yeniden başkan seçilen Bahattin Altuntaş’ı tebrik eden rakibi İrfan Yıldırım yönetim kurulu ve Bahattin Altıntaş’a başarılar diledi. İ

ki başkan adayı seçim sonrası Kucaklaşarak kazananın Fenerbahçe Spor kulübü olduğunu dile getirdi. Kısa bir teşekkür konuşması yapan Altuntaş;“Öncelikle Şunu söylemek isterim oy veren vermeyen tüm Fenerbahçe delegesi arkadaşlarıma gönülden teşekkür ederim. Burada Fenerbahçe kazanmıştır. Fenerbahçenin sevgisi kazanmıştır. Artvin kazanmıştır. Dışarıda astığımız pankartta da belirtildiği gibi el ele gönül gönüle kol kola olacağız. Gönüller bir olacak ve Fenerbahçe’nin başarısı için birlikte çalışacağız. Emeği geçen böylesine güzel bir sonbahar gününü burada bizimle geçiren, heyecan duyan tüm delegelerimize, üyelerimize, Fenerbahçemize gönül veren herkese, bizi sonuna kadar takip eden ve yalnız bırakmayan basınımıza çok teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Bu haber 122 kez okundu.

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Reklam
Hava Durumu
Artvin
20.5 °C
Sisli
Yazarlarımız
Reklam
Piyasalar
  • BIST100 1.809 1,82%
  • DOLAR 12,8028 -0,11%
  • EURO 14,5059 0,26%
  • ALTIN 735,65 3,17%
2013
Yusufeli Haber Ajansı
Copyright ©2013 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır!
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal
ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı
olup izinsiz alınıp kullanılamaz!