Bugün 1 Kasım 2020, Pazar
Artık Yusufeli'nin Silüeti Bozuluyor
Haber Tarihi :21.06.2020
Yusufeli Barajından dolayı tamamen barajsuyu altında kalacak olan Yusufeli İlçe Merkezinde evlerin kapı ve pencereleri sökülerek ilçenin silületi bozulmaya başladı.

Yusufeli Haber:Cevdet Ağduman

26 Şubat 2013 tarihinde dönemin Başbakanı,şimdiki Cumhurbaşka nı Recep Tayyip Erdoğan tarafından telekonferans bağlantısı ile temeli atılan Yusufeli Barajı ve HES Projesi inşaat çalışmaları aralıksız devam ediyor.Baraj suyu altında tamamen kalacak olan Yusufeli ilçemizde de de Devlet Su İşleri tarafından istimlak çalışmaları sürdürülüyor.

   Yapılan 69 km yeniyollar,viyadükler,tüneller, Yusufeli Barajı,Yusufeli Yeni Yerleşim yeri,altyapı,içme suyu gibi bu projeler genel olarak değerlendirme yapıldığında bende bizzat gezip gördüm artık sona doğru yaklaşılıyor.Bu projelerin tamamı olmasada buna barajın gövdesi dahil olmak üzere birçok porje istenildiği takdirde yaklaşık bir yıla biter.Bu projeler üzerinde yapılan çalışmalara bakıldığında benim şahsi kanaatim budur.

      Bir ilçe merkezi ve dört Köyü tamamen su altına bırakacak.Yaklaşık 150 yıllık tarihinde altı kez yeri değiştirilen yedinci kez taşınmaya hazırlanan Yusufeli’nde Yeni Yerleşim Yerinde de çalışmalar aralıksız devam ediyor.  Yetmiş yıllık Yusufeli ilçemizden artık vatandaşlar bazıları ilçe dışına bazıları Yeni yerleşim yerine taşınmaya hazırlanıyor.Bu hazırlıklar çerçevesinde evlerinin kapı ve pencerelerini de sökenler var .Bunlardan biride Arıklı Mahalle yolu üzerinde bulunan ilçemizin eski esnaflarından Miktat Karabıyık’a ait beş katlı binanın kapı ve penceresi sökülerek Yusufeli ilçemizin Silületi bozulmuş oldu.

Bu haber 1057 kez okundu.

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Reklam
Hava Durumu
Artvin
20.5 °C
Sisli
Yazarlarımız
Reklam
Piyasalar
  • BIST100 1.112 -1,30%
  • DOLAR 8,3407 0,63%
  • EURO 9,6699 -0,11%
  • ALTIN 504,95 1,52%
2013
Yusufeli Haber Ajansı
Copyright ©2013 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır!
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal
ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı
olup izinsiz alınıp kullanılamaz!