Bugün 16 Temmuz 2020, Perşembe
Yusufeli Belediyesi Galericiler Sitesi Hizmette
Haber Tarihi :29.05.2020
Yusufeli Belediyesi alıcı ve satıcının işini kolaylaştırmak,park sorununu kısmen çözmek için galerici esnafını tek çatı altında topladı.Aynı caddeler üzerinde konuşlanan oto galericiler ve ikinci el araç satan esnaf hem trafiğin yükünü artırıyor hem de mekânsız lık sıkıntısı çekiyordu.

Yusufeli Haber Çoruh’un Sesi:

Yusufeli Belediyesi alıcı ve satıcının işini kolaylaştırmak, park sorununu kısmen çözmek için galerici esnafını tek çatı altında topladı. Yusufeli Barajı ve yeni yerleşim yeri çalışmalarından dolayı ilçe içerisinde artan ilçede araç park alanlarında sorun oluşturuyordu. Aynı caddeler üzerinde konuşla nan oto galericiler ve ikinci el araç satan esnaf hem trafiğin yükünü artırıyor hem de mekânsız lık sıkıntısı çekiyordu.  

  Yusufeli Belediyesi,ilçe merke zinde faaliyet gösteren galerici esnafının talepleri ve ilçede yaşanan trafik sıkışıklığı nede niyle Sanayi Caddesi üzerinde 500 m²’lik açık alana ‘Yusufeli Belediyesi Galericiler Sitesi’ inşa etti.   16 m²’lik kapalı alanda 6 adet dükkân 13 Mayıs 2020’de  yapı lan kura çekimiyle sahiplerine tahsis edildi.İlçede yaşanan trafik sıkışıklığı nedeniyle galerici esna fını bir bölgede topladıklarını ifade eden Başkan Aytekin,“Yusu feli Belediyesi olarak çalışmala rımızı ilçemizin sorunlarını dik kate alarak gerçekleştiriyoruz.

     Bu bağlamada ilçemizde yaşanan trafik sıkışıklığını bir nebze azal tabilmek adına galerici esnafımıza 6 adet dükkândan oluşan Yusufeli Belediyesi Galericiler Sitesi’ni hizmete açıyoruz.Sitemizin ilçemize ve galerici esnafına hayırlı olmasını diliyorum. ”dedi. Sanayi Caddesi üzerinde yer alan Galericiler Sitesi 6 adet dükkândan oluşuyor. Dükkanlar, ilçenin baraj dolayısıyla kalkacağı göz önünde bulundurularak çelik konstrüksiyon olarak imal edildi.Y.B.

Bu haber 290 kez okundu.

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Reklam
Hava Durumu
Artvin
20.5 °C
Sisli
Yazarlarımız
Reklam
Piyasalar
  • BIST100 119.110 1,16%
  • DOLAR 6,8613 0,09%
  • EURO 7,8343 0,10%
  • ALTIN 397,88 -0,28%
2013
Yusufeli Haber Ajansı
Copyright ©2013 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır!
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal
ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı
olup izinsiz alınıp kullanılamaz!