Bugün 16 Temmuz 2020, Perşembe
İl Milli Eğitim Müdürü Acar Eğitimcilerle Telekonferans Yaptı
Haber Tarihi :15.05.2020
İl Milli Eğitim Müdürü Fahri ACAR başkanlığında Yusufeli İlçe Milli Eğitim Müdürü Ebubekir ALP, Şube Müdürleri, ilçemizdeki tüm Okul Müdürleri ve öğretmenlerin katılımıyla aynı anda tele konferans yöntemiyle toplantı gerçekleştirdi.Toplantıda Koronavirüsle mücadele süreci,uzaktan eğitim çalışmaları, psikososyal destek etkinlikleri ve telafi eğitimi başlıkları değerlendirildi.

Yusufeli Haber Çoruh’un Sesi:

İl Milli Eğitim Müdürü Fahri ACAR Yusufeli Geneli Tüm Eğitimcilerle Telekonferans Yaptı.  İl Milli Eğitim Müdürü Fahri ACAR başkanlığında Yusufeli İlçe Milli Eğitim Müdürü Ebubekir ALP, Şube Müdürleri, ilçemizdeki tüm Okul Müdürleri ve öğretmenlerin  katılımıyla aynı anda telekonferans yöntemiyle toplantı gerçekleştirdi. Toplantıda Koronavirüsle mücadele süreci,uzaktan eğitim çalışmaları, psikososyal destek etkinlikleri ve telafi eğitimi başlıkları değerlendirildi.

   Toplantının açılışını yapan İl Milli Eğitim Müdürü Fahri ACAR " Dünya ve ülke olarak tarihi bir süreçten geçiyoruz.Ülke olarak başarılı bir şekilde yürüttüğümüz çalışmalarla Koronavirüs salgınına karşı önemli mesafekatettik.Artvin'de Koronavi rüsle mücadele kapsamında yapılan çalışmalarda Milli Eğitim camiası olarak sürecin en başından itibaren İl Sağlık Müdürlüğüne ve hastanelerimize personel, maske,siperlik, tulum sağladık sağlamaya devam edeceğiz.  

      Pansiyonlarımızı,Öğretmenevlerimizi sağlık çalışanlarımızın hizmetine sunduk.Öğretmenlerimiz vefa gruplarında, gurbet gruplarında görev aldılar ve devam ediyorlar.Öğretmenlerimiz tarafından kurulan gönüllüler grubu yaptığı çalışmalarla her kesimin takdirini topladı.Bende bu süreçte sizlerin yaptığı çalışmalardan dolayı hepinize teşekkür ediyorum.        

 Mayıs ayında enerjimizi ve çalışma tempomuzu arttırarak uzaktan eğitim çalışmalarımızı daha sistematik bir şekilde bütün öğretmen, öğrenci ve velilerimizi işin içine katarak devam edeceğiz.Elimizde dünyaya örnek olarak gösterebileceğimiz bir uzaktan eğitim altyapımız var.   Bunu etkin olarak kullanıp öğrencilerimizin öğrenme kayıplarını azaltmaya, özellikle sınava girecek öğrencilerimizin başarılarını arttıracak önlemler almaya, psikososyal destek çalışmaları yapmaya devam edeceğiz" dedi. Toplantı katılımcılardan gelen soruların cevaplandırılmasının ardından dilek ve temennilerin alınmasıyla sona erdi.Y.Mil.Eği.

Bu haber 436 kez okundu.

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Reklam
Hava Durumu
Artvin
20.5 °C
Sisli
Yazarlarımız
Reklam
Piyasalar
  • BIST100 119.324 1,34%
  • DOLAR 6,8585 0,05%
  • EURO 7,8322 0,08%
  • ALTIN 397,98 -0,26%
2013
Yusufeli Haber Ajansı
Copyright ©2013 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır!
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal
ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı
olup izinsiz alınıp kullanılamaz!