Bugün 16 Temmuz 2020, Perşembe
Koronavirüs'le Yaşamımız
Haber Tarihi :01.05.2020
Koronavirüs tedbirleri kapsamında Yusufeli İlçemizde günlük yaşam kısıtlı.

Yusufeli Haber:Cevdet Ağduman

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) önlemleri kapsamında Yusufeli ilçemizdeki alınan tedbirler ile günlük hayatımızı etkileyen bazı hizmetler şu şekilde.Türkiye genelinde olduğu gibi Yusufeli ilçemizde işyerlerinin çoğusu kapalı.Marketler,sebze, meyveciler,un ve yemciler,Eczaneler,Bankalar,Kasaplar,fırınlar ile iki,üç lokanta açık bulunuyor.Yusufeli’nden önceden günlük olarak Trabzon’a bir servis, Erzurum’a günde üç servis kalkıyordu.

   Koronavirüs uygulamasından sonra bu servisler geçici olarak durduruldu.Bunun yanı sıra hergün saat başı Artvin’e giden servis minibüsleride bu uygulamadan dolayı seferleri geçici olarak durduruldu. Köylerden ilçeye gelen günlük köy servislerde kısıtlı olarak geliyor.İlçede ulaşım ancak özel araçlarla yapılıyor.Yusufeli Ototbüs terminalinde otobüs ve minibüsler park etmiş duruyor. Bunun yanı sıra ilçemizde günlük gazete satışı yapan 2 gazete bayiisi var.Bunlarada yaklaşık bir aydır ulaşım sıkıntısından dolayaı gazetede gelmiyor.Günlük gazeteler,Yusufeli,Şavşat ve Ardanuç ilçelerine  gelmiyor.  

       Koronavirüs tedbirlerine genel olarak ilçe halkı uyum sağlıyor. Bugüne kadar kayde değer herhangi bir durum yaşamadı.  Yusufeli Belediyesi Koronavirüs tedbirlerine karşı gereken bilgilendirme afişleri ile dezenfektan çalışmaları yaptı ve yapmaya da devem ediyor.Ayrıca Belediye tarafından ihtiyaçlı aileler günlük yemek dağıtımı yapılıyor.İlçemize giriş ve çıkışlar  güvenlik güçleri tarafından kontrol ediliyor.   Gereken tedbirlere uyarak Dünyayı ve ülkemizi saran bu Koronavirüs ten herkes i biran önce kurtarmayı istiyor.  

 

Bu haber 689 kez okundu.

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Reklam
Hava Durumu
Artvin
20.5 °C
Sisli
Yazarlarımız
Reklam
Piyasalar
  • BIST100 118.799 0,90%
  • DOLAR 6,8596 0,06%
  • EURO 7,8429 0,21%
  • ALTIN 398,54 -0,12%
2013
Yusufeli Haber Ajansı
Copyright ©2013 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır!
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal
ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı
olup izinsiz alınıp kullanılamaz!