Bugün 16 Temmuz 2020, Perşembe
Viyadük İçin Ön Çalışmalar Başlatıldı
Haber Tarihi :16.04.2020
Yusufeli Yeni Yerleşim yerinin ulaşımını sağlayacak olan ve İlçe merkezinden geçecek Viyadük için ön çalışmalar başlatıldı.İlçemizdeki gelişmelere bakıldığın da Viyadük yapımı 2020 yılının yaz aylarında kısmende olsa başlayacak.

Yusufeli Haber:Cevdet Ağduman

Yapımı devam eden Yusufeli Barajı’ndan dolayı baraj suyu altına tamemen kalacak önemli yerleşim yerlerinden biride Yusufeli İlçe merkezi.   Yusufeli Yeni Yerleşim yerinin ulaşımını sağlayacak olan ve İlçe merkezinden geçecek viyadük için ön çalışmalar başlatıldı.  Viyadük inşaatının başlanması için ilçe merkezinde bulunan önemli  merkezi okullardan biri olan ilk ve orta öğretim veren Halitpaşa Okulunun yerinden kalması lazım.  

  Buna bağlı olarak Çakaloğlu Mahhellesi,Sarıgöl Caddesi ve Arıklı Mahallesinde  bulunan konut ve iş yerlerinin tamamının kalkması gerekiyor.İlçemizdeki gelişmelere bakıldığın da,Viya dük yapımı için  görünen o ki 2020 yılının yaz aylarında kısmende olsa inşaat başlayacak.Bu kapsamda Yusufeli Karayolları Şantiyesi Hamzet Mahallesinde bulunan Köprü başındaki alana taşınıyor.Bina şuan bitirilmiş durumda çevre düzenlemesi yapılacak. Diğer taraftan Yusufeli Öğretmen evi içinde İlçe Jandarma Bölük Komatan lığının arakasında ki alana geçici olarak prafabrikten bina yapıldı.

  Karayolları Şube Şefliğinin bulunduğu mevcut yere ise Halitpaşa Okulu taşınacak.  Yusufeli İlçe merkezini iki ayrı parçaya bölecek olan Viyadük inşaatı Yusufeli’nde ekonomik ve sosyal dokuyu bozarak yaşamı zorlaştıracak.Bu gelişmelere bakıldığında Yusufeli insanı ile esnafını gelecekte çok daha zor günler bekliyor.

Bu haber 760 kez okundu.

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Reklam
Hava Durumu
Artvin
20.5 °C
Sisli
Yazarlarımız
Reklam
Piyasalar
  • BIST100 119.083 1,14%
  • DOLAR 6,8600 0,07%
  • EURO 7,8372 0,14%
  • ALTIN 398,20 -0,20%
2013
Yusufeli Haber Ajansı
Copyright ©2013 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır!
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal
ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı
olup izinsiz alınıp kullanılamaz!